OSP Bierna


Strona Główna Księga gości Kontakt


Nawigacja
Strona Główna
Księga gości
Galeria
Szukaj
Nasi sponsorzy
Zasady postępowania na wypadek pożaru
Kontakt
LinkiKRS
Dane KRS: OSP W BIERNEJ
Forum dyskusyjne
 • Forum ZOSP RP
 • Forum Strażak.pl
 • Forum Czerwone Samochody
 • Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Online
  Gości Online: 1
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 9
  Najnowszy Użytkownik: MarekVof
  Telefony alarmowe
  Witamy
  Witamy na oficjalnej stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej
  Wsparcie naszej OSP
  Zarząd OSP zwraca się z prośbą do wszystkich chętnych o wsparcie finansowe naszej jednostki. Nasza jednostka, jako jedna z trzech w naszej gminie, będąca w podziale bojowym utraciła mienie na działaniach popowodziowych w sierpniu 2010 na sumę ponad 6 tys zł. Dzięki wsparciu życzliwych ludzi uda nam się odbudować sprzęt uszkodzony i utracony na działaniach, aby w przyszłości móc walczyć z kolejnymi zagrożeniami. Każda kwota pomoże naszej OSP. Numer konta dla zainteresowanych :
  85 2030 0045 1110 0000 0212 7240
  Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
  Oddział w Zgorzelcu
  Życzenie świąteczne
  Czad usypia


  Wypalanie traw

  Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. W ciągu ostatniego weekendu nasza jednostka dysponowana była 3 razy do takich zdarzeń. Spowodowane jest to, niestety, wypalaniem traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności, która ze względu na występujące w tym czasie okresy wegetacji stanowi doskonałe podłoże palne, co w zestawieniu z dużą aktywnością czynnika ludzkiego w tym sektorze, skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za ponad 94% przyczyn ich powstania odpowiedzialny jest człowiek, nadal bowiem od pokoleń wśród wielu rolników panuje przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Nic bardziej błędnego.

  Ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

  Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

  Trzeba pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru. W przypadku gwałtownej zmiany jego kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy i zabudowania. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.
  CO ROKU W POŻARACH WYWOŁANYCH WYPALANIEM TRAW GINĄ LUDZIE.
  źródło - KG PSP

  Wesołych Świąt

  Ochotnicza Straż Pożarna w Biernej pragnie przesłać Wam najserdeczniejsze życzenia Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  Wesołych Świąt! Szczęśliwego Nowego Roku! Niech tegoroczne Święta przyniosą Wam wiele radości, uśmiechu, miłości najbliższych. Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia a Nowy Rok niech będzie dla Was najszczęśliwszym rokiem pod słońcem!
  Wszystkiego najlepszego!  1 % dla OSP
  Jubileusz 65-lecia OSP
  W dniu 14 sierpnia 2011r. nasza jednostka obchodziła 65 rocznicę swojego powstania. Uroczystość jubileuszowa zgromadziła przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sulików a także przedstawicieli władz samorządowych wśród których obecni byli m.in.: Józef Kozłowski Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Artur Bieliński Starosta Zgorzelecki, Józef Sontowski Burmistrz Miasta Zawidowa, Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Solecki. Nie zabrakło także obecności duchownego w osobie ks. Proboszcza Andrzeja Wojciechowskiego. Głównym punktem uroczystości było symboliczne przekazanie Prezesowi jednostki, Mieczysławowi Czachorowi, kluczyków do STARA 266. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do późnych godzin nocnych.  ZAPRASZAMY TAKŻE DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI POD TYM ADRESEM
  Wygrana dotacja na wakacje dla dzieci
  Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 15.06.2011r Fundacja Wspierania Wsi na swojej stronie internetowej www.witrynawiejska.pl opublikowała listę zwycięzców konkursu "Pożyteczne wakacje 2011" na której znalazła się nasza OSP. Dzięki dotacji 2.880 zł oraz wkładzie własnym dzieci i młodzież z Biernej oraz pobliskich miejscowości będą miały zapewnione w okresie wakacyjnym 10 dni zajęć po 4 godz. Zwieńczeniem projektu będzie zabawa podsumowująca całość. Więcej informacji wkrótce
  Remont dachu
  Dnia 20.05.2011r. zakończył się remont dachu na wieży strażnicy. Starą oraz zniszczoną dachówkę zastąpiła elegancka, czerwona blachodachówka, zakupiona przez naszą jednostkę z pieniędzy prywatnych. Wymiana dachu nie byłaby jednak możliwa bez pomocy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu oraz kilku życzliwych mieszkańców naszej wsi, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować.
  Przekazanie auta STAR 266
  W dniu 29.04.2011, o godz. 11:00 na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Turów, nasza jednostka wzbogaciła się o samochód z zabudową pożarniczą marki STAR 266 ze zbiornikiem wodnym o pojemności 5000 litrów oraz autopompą. Dotychczas auto użytkowane było w zakładowej straży pożarnej KWB Turów. Kluczyki oraz dokumenty od auta osobiście z rąk Komendanta ZSP odebrał Wójt gminy Sulików, pan Robert Starzyński, który też jako pierwszy odbył jazdę próbną przekazanym pojazdem.

  ZAPRASZAMY TAKŻE DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z PRZEKAZANIA AUTA POD TYM ADRESEM W NASZEJ GALERII

  Straż przy Grobie Pańskim
  Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych druhowie z naszej jednostki pełnili straż przy Grobie Pańskim w wielki piątek oraz wielką sobotę, w kościele parafialnym Św. Marii Magdaleny w Radzimowie. Pierwszego dnia w pełnieniu warty naszym druhom pomagały dwie dziewczyny należące do założonej w tym roku MDP. W sumie w uroczystościach brało udział 13 druhów którzy pełnili warty po 15 minut. Uroczystości zakończyła msza Święta wraz z procesją wokół kościoła.  ZAPRASZAMY TAKŻE DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z WIELKANOCY POD TYM ADRESEM W NASZEJ GALERII

  Podsumowanie I kwartału
  Pierwszy kwartał tego roku był okresem niezwykle pracowitym dla naszej OSP. W ciągu trzech miesięcy byliśmy dysponowani 23 razy do różnego rodzaju akcji ratowniczo-gaśniczych w miejscowościach Bierna, Radzimów, Miedziana, Stary Zawidów i Wielichów. Dominowały głównie pożary nieużytków, podczas których spłonęło ponad 60 hektarów. Ponadto braliśmy udział w takich akcjach jak zabezpieczanie miejscowości Sulików przed powodzią czy pożar piwnicy w miejscowości Bierna. Mimo ,iż momentami bywało ciężko, to jednak zawsze wychodziliśmy obronną ręką z każdej sytuacji.
  Chcielibyśmy także podziękować OSP Studniska oraz OSP Sulików za pomoc udzielaną nam w trakcie wspólnych działań podczas poprzedniego kwartału.


  ZAPRASZAMY TAKŻE DO OBEJRZENIA NOWYCH ZDJĘĆ POD TYM ADRESEM W NASZEJ GALERII

  Strona 1 z 2 1 2 >
  Motyw przewodni
  Zarząd OSP Bierna
  Sonda
  Pogoda
  Przydatne strony
  Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  Raqu23
  16/10/2010 23:40
  Zapraszam wszystkich odwiedzających do zostawienia wpisu w księdze gości ^^

  Raqu23
  07/10/2010 13:59
  Dodałem kilka "nowych" zdjęć. Zapraszam do galerii

  Raqu23
  01/10/2010 22:13
  Witamy na naszej stronie !


  Copyright © 2010
  63,272 Unikalnych wizyt  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie